Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Нумерологія новомосковських депутатів: 31 січня відбулась 31 сесія

Нумерологія новомосковських депутатів: 31 січня відбулась 31 сесія

21 февраля 2013 0 Comments

Тридцять перша сесія Новомосковської міської ради, що відбулась 31 січня за присутності 32 депутатів, здивувала нас не лише збігом цифр.

По-перше, чи то депутати все-таки визнали слушність зауважень до них, чи то Сергію Анатолійовичу Морозу вдалось їх переконати, що депутати зобов’язані виконувати обов’язки, покладені на них виборцями.

Ми вже писали про злісних прогульників сесії, засідань постійних комісій та депутатської години. Як же було приємно побачити, що цього разу рішення приймались людьми, які, здебільшого, прийшли на сесію підготовленими та визначились зі своїм ставленням до винесених на сесію проектів рішень.


Депутати стали на шлях виправлення?

Дуже зворушливо виглядала картина, коли один з депутатів сказав, що не був на засіданні комісії і йому потрібні додаткові роз’яснення, а його колега прямо таки приструнив словами: «Що ж ти не ходиш? Ходити треба на комісії, вивчати питання!». Просто взірець демократії і відповідальності, інакше й не скажеш.

По більшості питань лише називався пункт черги денної, зазначалось, що всі обговорення пройшли і депутатам пропонувалось прийняти рішення. У підсумку – прекрасно, ніякого балагану, депутати демонструють волевиявлення шляхом голосування, а не прагнуть образити чи якимось іншим чином дошкулити своєму опоненту.

Правда, у такій нормальній роботі одна людина залишалась начебто поза увагою всіх присутніх. Секретар Новомосковської міської ради Борис Васильович Мазур, здається, відверто нудьгував.

До того ж прямо напередодні сесії стався неприємний інцидент.

30 січня вранці виявилось, що табличка на кабінеті мера Сергія Мороза подряпана. Щоб було більш зрозуміло, зауважимо, що секретар міської ради і міський голова мають одну на двох приймальню і ключі є лише у них двох.

Оскільки Сергій Мороз однозначно не міг прийти на роботу і пошкрябати свою ж табличку, то закономірно, що спитали Бориса Васильовича, що б це могло бути. Говорять, що він сказав щось чи то про мишей, які завелись (і мабуть вміють стрибати на висоту більше ніж півтора метри), чи то про те, що його хтось хоче підставити якраз перед сесійним засіданням.

Менше з тим, ми б порадили міському голові поглядати на стілець, коли той сідатиме. Раптом миші кнопки почнуть підкладати чи жуйки ліпити. Була уже історія із Сергієм Тігіпко, коли той жуйку у Верховній Раді під стіл клеїв. Хто його знає, що прийде в голову тим, хто  має можливість у приймальні мера пошкрябати табличку.
Але повернемося до сесійного засідання.

 

Хліб і видовища

Незважаючи на загальну спокійну й робочу атмосферу, були декілька питань, які звертали на себе увагу.

По-перше, новомосковці зможуть і надалі купувати «Валієвський хліб». Місцеві ЗМІ писали про те, що  підприємець Інглаб Валієв, який займається випічкою та продажем хлібобулочних виробів у місті, може втрати можливість надалі орендувати необхідні приміщення.

Ми не будемо переказувати суть конфлікту та переваги «Валієвського хлібу», бо новомосковці самі визначились з його якістю, щодня голосуючи «гаманцем». Але, з радістю, скажемо, що найближчі 3 роки смачний хліб у місті буде – саме на такий термін депутати продовжили термін оренди Валієву.

Були розглянуті ще два важливих рішення, що стосуються новомосковських підприємств:  газети «Новомосковська правда» та кінотеатру «Авангард».

Депутатам було запропоновано створити тимчасову контрольну комісію з перевірки діяльності колективного підприємства «Новомосковська правда» та вивчити правові підстави для перетворення вказаного підприємства в іншу форму власності: комунальну або господарське товариство. Був запропонований і персональний склад комісії на чолі із заступником міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ та підприємництва Олександром Воскобойником.

Проблемність питання полягає в тому, що згідно з діючим законодавством в Україні не існує колективних підприємств. До того ж, неодноразово звучали критичні зауваження щодо подання офіційної інформації у вказаній газеті. Крім того, фахівці відзначали, що газета стала занадто дорогою для міського бюджету, бо друк всього накладу відбувається за кошти громади і, крім цього, окремо міська рада має платити за розміщення офіційних матеріалів.

Менше з тим, депутати не підтримали цей проект рішення, і «Новомосковська правда»  залишилась практично без фінансування та не може продовжувати працювати, зберігаючи status quo. Крім цього, швидше за все, на підприємство чекають перевірки КРУ і подальше приведення діяльності до норм чинного законодавства.

Натомість для розслідування ситуації з кінотеатром «Авангард» комісія була створена на чолі з тим таки  заступником міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ та підприємництва Олександром Воскобойником.

Дещо нагадаємо ситуацію, що склалась навколо «Авангарду». Головою комісії, яка мала з’ясувати, що робити з приміщенням колишнього кінотеатру «Авангард» був Сергій Коцюра, що заявив про вихід із комісії.

Комісія під його головування встановила, що у 2006 році був укладений нотаріально завірений договір оренди між міською радою та орендарем Максимчуком, по якому ціна оренди складала 1 гривню за 1 квадратний метр площі. Тобто 1200 гривень за місяць за 1200 квадратних метрів колишнього кінотеатру «Авангард». Термін оренди був вказаний до 2049 року.

Потім була укладена додаткова угода, за якою підвищувалась орендна ставка, і орендар навіть якогось місяця сплатив аж 11 тисяч гривень. А потім подав до суду, бо додаткова угода не була посвідчена нотаріально. І відсудив у судах двох інстанцій повернення 205 тисяч гривень, які сплатив за угодою, а тепер хоче повернути. Про схожу схему, але з іншими об’єктами, ми писали в газеті «Новомосковськ сьогодні» № 12 від 7 жовтня.

Отже, комісія мала визначити, що робити з таким орендарем: шукати компроміс і домовлятись про підвищення орендної ставки чи розірвати договір оренди і потім вирішувати, що робити з «Авангардом».

Але комісія з 5 членів не змогла дати свій висновок, бо думки чотирьох членів комісії розділились навпіл, а п’ятий член комісії не ходить на засідання.

Яке рішення прийме комісія у новому складі, покаже час. Залишається лише сподіватись, що тепер всі члени комісії тепер будуть брати участь у її роботі.

 

Повідомлення про злочин і аморальність депутатки

Наприкінці сесії міський голова Сергій Мороз звернувся до депутатів із проханням підтримати резолюцію, у якій йшлося про повідомлення про злочин, спрямований Генеральному прокурору В. П. Пшонці.

У повідомленні про злочин була відображена ситуація із незаконним відчуженням комунального майна, про яке ми вже неодноразово писали. Нагадаємо лише, що мова йде про велику кількість об’єктів нерухомості, що належали до власності територіальної громади, а потім перейшли у власність компанії ТОВ «Алдімашгруп». При цьому заборгованість перед «Новомосковськтеплоенерго» в сумі 2,5 мільйони гривень так і залишилась не погашеною  і лягла тягарем на Новомосковську міську раду.
Цікавим стало те, що з 32 присутніх на сесії депутатів лише

19 підтримали цю резолюцію, а всі інші, у тому числі секретар міської ради Борис Мазур, утрималися. Чому  не всі депутати одностайно прагнуть повернення майна територіальної громади у свою власність і не хочуть

розслідування цих фактів, залишається загадкою. Тим більше, що незважаючи на кількість проголосувавших «за», повідомлення про злочин все одно буде спрямоване Генеральному прокурору і для депутатів це був, швидше, знак доброї волі і публічна демонстрація захисту інтересів мешканців Новомосковська, а не окремих представників бізнесу, ще й з нелегальними схемами.

У цілому 31-а сесія закінчилась на дещо гумористичній ноті, коли депутата від фракції «Батьківщина» Уляну Полушко звинуватили у низькому моральному і культурному рівні.

Депутат від ВО «Громада» Андрій Максименко зачитав звернення про дисциплінарне порушення. За його словами, 10 грудня 2012 року депутат Полушко  образила його особисто, а до того систематично поводила себе на сесії не належним чином, вигукуючи з місця не завжди пристойні зауваження.

Можна припустити, що колеги-депутати морально підтримували доповідача Андрія Максименка, бо тихенько хихотіли і жваво перемовлялись, обговорюючи, напевно, вислови депутата Уляни Полушко.

Менше з тим, Андрій Максименко повідомив, що на засідання комісії з питань законності, депутатської етики та місцевого самоврядування депутат Полушко не з’явилась, але якимось чином передала, що вибачатись не буде.

У публічному зверненні Максименко радить їй вивчити Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» та регламент роботи Новомосковської міської ради.

При цьому за собою він залишає право звернутись до Дніпропетровської обласної організації ВО «Батьківщина», напевно, для вжиття якихсь заходів або підняття морального і культурного рівня.

Ну, а ми можемо лише поспівчувати тому факту, що Національну комісію із питань моралі збираються ліквідувати, а то могла б прославитись місцева депутатка і на загальноукраїнському рівні.

Джерело: nmsk-segodnya.dp.ua

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post