Новомосковськ

Місто на САМАРІ

ВАША ЧЕСТЬ ЧИ БЕЗЧЕСТЯ?!

ВАША ЧЕСТЬ ЧИ БЕЗЧЕСТЯ?!

3 августа 2015 0 Comments

Сьогодні в Апеляційному суді після виступу адвоката суддя задав питання мукачівському борцю з контрабандою Сергію, чи є йому що сказати чи додати на свою користь до виступу адвоката. Сергій дуже скромно відповів, що з усім сказаним на свій захист погоджується і додати йому немає чого. Тоді суддя запитав, що Сергій робив там, на місці подій, і отримав дуже коротку відповідь — боровся із контрабандою.

Суддя: — Хто Вам надав повноваження боротися із контрабандою?

Сергій — Народ України.

Суддя: — Хто саме?

Тиша. Я не витримую і піднімаю руку: — Я надавала.

За мною не витримала Чудова: — І я.

А далі голос Варі, заступника керівника центрального інформаційного відділу ПС: — І я.

Суддя незадоволено в зал, дивлячись на Варю, бо нас із Чудовою закривав оператор 5-го каналу: — Хто там говорить? Хто це я? Назвіться.

Варя встала і суддя знов звернувся: — А хто Вам надав права говорити?

Варя дуже чемно: — Вибачте, Ваша честь.

А в мене зразу думка — яка в нього честь? Яка в цього судді може бути честь? Яка загалом в наших суддях може бути честь?

Продовжувати і надалі утримувати під вартою людину, коли в прокурора немає доказів, коли немає свідків, коли людина добровільно здалася саме для того, аби було правдиве висвітлення тих мукачівських подій. До того ж, із протилежної сторони жоден «охоронець» не був заарештований. А ми знаємо, що та сторона, то не лише конрабандисти, то — бойовики «апалчєнци» — громадяни Росії, і вони були також озброєні.

Я розумію, що повинна бути повага до суду. Але ж це правило має діяти в обидва боки. Будівля нашого Апеляційного суду зведена за принципом совка — не для людей, бо чекати немає де місця, не кажучи вже про стільці в коридорах та відсутність вентиляції чи кондиціонерів. Це не для демократичного суспільства, де резонансні справи розглядаються відкрито, де є місце і умови для тих громадян, котрі виявили бажання бути слухачами справи, коли день та година слухання оголошується заздалегідь на телебаченні і публікується в ЗМІ.

А в наших судах закон не для всіх, як сказала Чудова — «договорняк на вищому рівні»..

Ніякої ЧЕСТІ. Лише БЕСЧЕСТЯ…

Helga Khartsyzska

Мукачево ПС Мукачево ПС1

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post