Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Тріумф відсутності здорового глузду у Новомосковську

Тріумф відсутності здорового глузду у Новомосковську

9 апреля 2014 0 Comments

Коли вся Україна найголовнішою проблемою вважає національну безпеку, переймається потребами армії, збирає призовників і при цьому намагається забезпечити нормальне функціонування всіх державних інституцій, у Новомосковську депутати займаються окозамилюванням, мишачою вознею та намагаються урвати ласий шматок, не боячись, що він стане кісткою в горлі.

Каса понад усе

У чергової сесії Новомосковської міської ради, яка відбулась 25 березня, була передісторія. 18 березня у Новомосковську мала відбутись позачергова сесія, скликана більшістю депутатів, але прийшли лише 3 обранці, які, до того ж, є працівниками виконкому.

Боягузтво, безглуздість чи некомпетентність стали причинами такої поведінки, нам не відомо. Але відомо, що мешканці міста, які прийшли на сесію, хотіли все-таки побачити депутатів та спитати, що вони зробили більше ніж за чотири роки своєї каденції.

Не прийшов на сесію і секретар міської ради Борис Мазур, який залишився сидіти у своєму кабінеті. Хоча його підпис під зверненням про скликання сесії також стояв.

«Борис Мазур навіть не вийшов до людей, хоча його підпис під зверненням щодо скликання сесії є. Тоді громада прийшла до нього. Чому за 3 роки не було його жодного офіційного звіту? Чи готовий він відповідати за злочини Партії регіонів? Відповіді на ці питання ми хотіли почути», — пояснив тоді громадський активіст Віктор Пробачай.

Сесія 25 числа була цілком у кращих традиціях новомосковських депутатів: крик, галас, викрики з місця, не підготовлені документи, перекручування фактів та прийняття рішень не на користь мешканців.

Дивувати такий підхід може лише непідготовлених свідків зібрань депутатів. Але все-таки щоразу їм вдається чимось вразити глядачів.

Наприклад, цього разу на сесії було оголошено про створення депутатської групи, до якої увійшли ПР та КПУ. А колишня партія «Фронт змін», а тепер «Демократи», голосувала з ними в унісон.

«Вся банда», — чути було із залу.

Нарешті фактичне об’єднання Партії регіонів та Комуністичної партії України відбулось. Якщо раніше вони робили вигляд, що це різні політичні сили, але голосували разом, то зараз навіть формально можна говорити, що це одне угрупування.

Депутати сперечались про формування черги денної та навіть порядок розгляду питань. Їм важливо було, щоб питання про звалище на Кулебівці розглядалось першим, щоб відпустити людей, яких вони зібрали, але при цьому питання освітян поставили у самому кінці, щоб якомога довше їх затримати.

Депутат Олександр Шаркун вніс із голосу проект рішення про звернення до ВР. При цьому особливо не зважаючи на регламент.

Депутат Леонід Матвієнко вказав, що кулебівчан тут знаходиться півзали, отже варто питання звалища розглядати першим.

Галас, однотипні плакати у залі та істеричні вигуки деяких депутатів дивним чином доповнювались зверненням до міського голови Сергія Мороза. Чомусь його закликали до толерантності, при цьому повністю нехтували етичними нормами та навіть елементарними правилами вихованості.

Наприклад, комуніст Костянтин Морозов стояв за трибуною, напівповернувшись до зали та закинувши ногу за ногу, «батьківщиновець» Олександр Шаркун складав ноги на стілець попереду, поки міський голова не зробив йому зауваження.

Усе це нагадувало зібрання «двієчників», які намагаються перекричати «відмінників», тобто тих, хто розуміє, що насправді треба робити.

Звезені кулебівчани так були налаштовані щось виголошувати та за щось голосувати, що лічильна комісія попросила підняти руки тільки депутатів, щоб порахувати присутніх. А дехто із мешканців міста навіть поривався голосувати за прийняття черги денної.

Сміття, як і розруха, — в головах

Першим доповідав начальник відділу ЖКХ та капітального будівництва Сергій Устименко, який пояснював необхідність затвердження доповнень до Програми поводження з твердими побутовими відходами, які мають призвести до закриття звалища та ефективного поводження зі сміттям у місті.

Сергій Устименко детально доповів про необхідні заходи, наприклад, про розробку схеми санітарної очистки міста, розробку проекту рекультивації звалища тощо. Усе це мало сприяти комплексному вирішенню питанню зі сміттям в місті та закриттю звалища.

Тим більше, що у бюджеті депутати затвердити 300 тис грн. на проект рекультивації звалища, але досі, протягом 4 (чотирьох!) місяців не можуть прийняти Програму, за якою ці кошти могли би бути витрачені на закриття звалища.

Якби 4 місяці тому депутати прийняли Програму поводження з твердими побутовими відходами, то гроші уже були б виділені, проект зроблений, а роботи розпочались.

Чого ж у такому випадку варті розпачливі заклики уже екс-«регіонала» Юрія Антипова, про те, що ніяке підвищення тарифу не варте життя дитини? Чотири місяці тому він особисто вже міг почати рятувати здоров’я дітей кулебівчан. Але, ймовірно, не це є у нього на меті.

Головне для всіх цих борців – не закриття звалища, а вивезення сміття на полігон ТОВ «Екологія», до якого по прямій від Кулебівки всього 500 метрів.

Злочин, лицемірство, нахабна брехня, спекуляція на почуттях людей та на їх базових інстинктах – чим із цього керуються депутати, не відомо, але результат у будь-якому разі однаковий.

Закриття звалища – немає. Розмахувати, як «регіонал» Роман Лєбєдєв папірцем та кричати, що все, завалище закрите, не треба великого хисту. Ніякий папірець у руках, навіть якщо це рішення суду, не закриває звалище фізично, не прибирає можливість стихійного вивезення сміття, не страхує від підпалів цього сміття, не сприяє здоров’ю і не відганяє дим зі звалища ТОВ «Екологія».

Костянтин Морозов озвучив рішення земельної комісії, яка є профільною з цього питання, та вказав, що результат громадських слухань має розглядатись на найближчій сесії та бути врахований. Морозов поскаржився, що результат громадських слухань йому не відомий, а розгляд чомусь не відбувається. Виникає питання, як може бути не відоме те, що відбувалось ще того часу, коли він був головою оргвідділу?

Чому він не задається питанням безвідповідальності та некомпетентності депутатів. Вони затвердили 300 тис грн., але тепер вони мають піти на інші статті витрат, а не закриття кулебівського звалища?

Склалось враження, що Морозова новостворена депутатська група тримає не лише для «голосу» під час голосування, але й розраховує на його знання процедури та підготовки документів, оскільки він би мав знати про це за колишніми посадовими обов’язками. Але, схоже, і це марно. Бо Костянтин Морозов не зміг надати ні висновку комісії у письмовому вигляді, ні доповнень до проекту рішення. А піною з рота та вигуками документи не заміниш.

Взагалі, складається враження, що депутати не тільки не хочуть, але й не вміють працювати. Жодного важливого рішення не було ініційовано, жодної важливої для міста справи не було зроблено. Обрана одна тема, на якій зручно привертати до себе увагу. І чим довше ця тема не буде вирішуватись, тим для них краще. Бо потім же треба буде вигадувати щось нове.

Вони не ходять на депутатські комісії, депутатський день, де можуть поставити усі питання, вони не працюють на громаду. То навіщо вони потрібні?

Очевидно, якщо люди вважають, що потрібна люстрація, то мають брати справу до своїх рук.

Обирайте нових людей на наступних виборах, не дайте можливості цим депутатам продовжувати красти у вас честь, гідність та нормальне життя.

Зрештою, є інформація, що звалищем вони так активно займаються, бо Сергій Мороз зайняв принципову позицію з Палацом культури «Металург». Як вказало наше джерело, якби міський голова спокійно поставився до відчуження палацу з державної у приватну власність, а не у власність територіальної громади, будь-які питання і, в першу чергу, по звалищу були б зняті.

У цілому навіть кулебівський депутат Леонід Матвієнко не знав, чого саме йому вимагати і звучало лише слово «термін». Тобто міський голова не заперечував проти закриття звалища 4 місяці і намагався розпочати роботи, а Матвієнко вимагає терміново закрити звалище. 4 місяці для нього, напевно, не такий уже великий термін для закриття.

Слово взяв «герой» наших попередніх публікацій Роман Лєбєдєв, який спробував вразити усіх присутніх. Він показав якісь папери, які, за його словами, були приписом санстанції та рішення адміністративного суду про закриття звалища.

«Звалище уже закрите», — вигукував він, показуючи папери так, наче сам факт їх наявності уже перекрив вивезення сміття, унеможливив стихійне та несанкціоноване вивезення відходів мешканцям, та що там говорити, ці папери майже вибудували навколо звалище цілий мур і тепер ніхто там не пройде, а земля заколоситься зеленими травами.

Сергій Мороз сказав, що він завжди керувався законністю у всіх своїх діях, і ситуація буде досліджуватись.

Але при цьому він нагадав Роману Лєбєдєву, що той сам має неухильно дотримуватись законів, бо «смажити шашлики на бочці з бензином на заправці» не є діяльністю, яка збігається з високою правосвідомістю. Також відомо, що Роман Лєбєдєв не сплатив кошти за оренду 0,5 гектари землі у центрі міста. А саме кошти від земельного податку наповнюють бюджет Новомосковська і можуть бути спрямовані на виконання місцевих програм, благоустрій міста та інше.

Заступник директора комунального підприємства Новомосковська звернув увагу на те, що зараз тариф на вивезення сміття у місті складає 9,31 грн за 1 м3, а офіційний тариф ТОВ «Екологія-Україна» — 13,08 грн за 1 м3. І коли у Дніпропетровську закрили Ігренське звалище, а ТОВ «Екологія-Україна» залишилась фактично монополістом, вони почали підвищувати свій тариф.

І тоді директор заводу «Інтерпайп-НТЗ» Юрій Антипов з місця вигукнув: «Це — брехня».

А потім вийшов до трибуни і спробував натиснути на емоційні важелі, але відкрив людям про себе більше, ніж, напевно, йому б хотілося.

«Невже ви можете міняти життя людей на 3 копійки?», — сказав директор заводу із зарплатнею, суттєво вищою за середню по місту.

Може, для нього підвищення тарифу майже на третину і копійки. Може, й люди для нього не більше, ніж біомаса, бо саме так він уже звертався до присутніх у залі мешканців міста.

Коли розглядалось питання передачі палацу культури «Металург» до комунальної власності, він сказав: «Сьогодні наочний приклад, як вас роблять біомасою».

До того ж, якщо Юрій Антипов настільки щиро переймається здоров’ям кулебівчан через екологічну ситуацію, чому він не розповідає, скільки і яких викидів робить завод, який він очолює? І чому саме кулебівчани ма-ють цим дихати, пити цю воду та жити на землі, на яку випадає …

Чому він не вкладає саме ці «3 копійки» у системи газо- та пилоочистки, а лобіює закриття звалища на догоду бізнес-інтересам, а не керується збереженням здоров’я людей та збереженням їх коштів?

До речі, ті люди, які представляли кулебівчан, тримали у руках дуже красномовні плакати. І важливо навіть не те, що на них були однакові написи, а самі ці плакати зроблені явно в одному місці, а не самими активістами.

Плакати були закріплені на держаках для лопат, які більшість людей України зараз сприймає як зброю «тітушек». Саме держаками від лопат були озброєні молодики у дворі Дніпропетровської ОДА, коли протестувальникам проламували черепи, саме держаки від лопат були у тих, хто пересувався організованими групами та провокував, а почасти й бив мирних мітингарів.

До речі, Сергій Устименко нагадав депутатам, якщо вони не знали, що у місті працює 2 комунальних підприємства. Одне з них вивозить сміття з багатоквартирних будинків та підприємств і має 12870 укладених договорів, а інше – вивозить із приватного сектору, де укладено лише 1980 договорів на вивезення сміття, при тому, що в місті близько 13400 приватних домоволодінь.

Це говорить лише про те, що мешканці приватного сектора не хочуть заключати договори і платити за вивезення сміття, тобто фактично утворюють стихійні звалища. І куди вони будуть вивозити сміття, особливо, якщо оплата зросте? Вони його будуть просто вивозити на начебто закрите звалище на Кулебівці. Ми вже писали, що на звалище замок не повісиш і одним папірцем його не закриєш. Чи легше буде дихатись кулебівчанам, чи чистіше у них буде? Думаємо, що прямо навпаки.

Мер Сергій Мороз закликав ходити депутатів на комісії, де вони зобов’язані працювати: розбиратись у суті питання, ставити свої запитання та отримувати відповіді від фахівців. Якби вони реально працювали, то зрозуміли б усе давно.

Натомість те, що колишні «регіонали» виголошували, навіть не було оформлене належним чином: ні письмового тексту проекту рішення, ні висновків надано не було. І все це оголошував Костянтин Морозов, який був головою організаційного відділу і мав би бути «асом» у питаннях оформлення документів.

Як бачимо, цього не сталось. Мабуть, за нього його роботу робили інші.

Зрештою, депутатам було важливо зробити маніфестацію, вони її зробили. 28 голосів – «за» додаток до рішення, який навіть не був належним чином оформлений та обговорений на комісіях.

Робота для комісії з етики

Ще більш показовим було те, що після розгляду цього питання, яке депутати свідомо поставили першим, люди почали розходитись. Тобто наступні питання соціально-економічного розвитку міста, бюджету міста, внесення змін до бюджету міста та безліч інших питань, які визначають те, як будуть жити новомосковці, їх уже не надто хвилювали.

Не потрібні були їм і плакати, мабуть, «власноруч» зроблені. Один з них просто залишили в сесійній залі.

Реконструкції, ремонти дворів, доріг, під’їздів, вакансії, рівень заробітних плат – це уже було не для відвідувачів сесії.

Це слухали депутати. Але робили з не приховуваним садизмом. Наприклад, звіт про соціально-економічний розвиток міста вони вирішили заслуховувати повністю.

Щоб було більш зрозуміло, це документ, читання якого вголос розтягується на 1-1,5 години. Пропозиція визначитись із голосування не знайшла підтримки в залі. Депутати вигукували жінці: «Хай читає, а ми послухаємо». При цьому частина виходила на перекур, а дехто почав куняти. Марина Хохлова мужньо продовжувала читати, поки депутат Олександр Мірошник не виголосив: «Колеги, давайте працювати! Якщо в місті ще є люди, у яких є робота і хто хоче працювати, давайте займатись справою».

Але мета у депутатів була інша. Вони свідомо та публічно принижували доповідача. Врятував ситуацію міський голова, який нагадав, що за регламентом для доповіді надається 20 хвилин.

Оскільки у депутатів не було питань по суті, то Сергій Коцюра виступив з пропозицією, щоб подібні звіти готувались в іншому форматі. Він згадав, що протягом року депутати подають запити на вирішення тих чи інших питань, і хотів би, щоб звіт про соціально-економічний розвиток міста був у форматі «запитане депутатами – зроблене усіма службами міста», щоб ці ж таки депутати могли сказати своїм виборцям, що вони зробили.

Очевидно, Сергій Коцюра і, можливо, однопартійці, які його підтримали, не розуміються на базових речах. По-перше, про свою діяльність мають звітувати вони особисто. Кожен з депутатів особисто зобов’язаний звітувати перед своїм виборцем і доповідати про зроблене. Безумовно, такий формат для нової міжфракційної групи, напевно, не підходить, бо тоді б довелось говорити, що вони перешкоджають закриттю звалища протягом 4 місяців, що не дають прийняти Палац культури «Металург» у комунальну власність, що не розривають угоду з орендарем кінотеатру «Авангард», що переслідують лише власні інтереси.

По-друге, депутат Коцюра та інші мали би знати, що звіт по соціально-економічному розвитку міста формується за чіткими критеріями, з визначеними показниками у відповідних розділах.

І, по-третє, якщо депутат приходить тільки для того, щоб попрацювати масовкою для публічних виступів, які ні до чого результативного не ведуть, то хто б за нього не звітував, а у місті краще жити не стане.

Здавалось би, що зганьбитись більше, ніж депутати уже змогли, неможливо. Але у новомосковських обранців у цьому сенсі немає межі. Питання освіти вони переголосовували 5 разів, а одну з найповажніших людей міста довели до нестриманості.

Начальник управління освіти Наталя Падашуля була вражена тим, що новомосковські депутати готові були своїм рішенням відмінити норми закону. Більш детально про це на читайте на с. 6.

Депутати самі загнали себе у глухий кут

За підсумками сесії, ми розпитали міського голову Сергія Мороза, що він буде робити зі звалищем за підсумками сесії.

Він сказав, що готовий закривати звалище, але закон для нього – перш за все.

«Депутати вкотре проголосували за одномоментне закриття звалища. Таке ж рішення було прийняте на громадських слуханнях», — сказав мер.

«При цьому я дотримуюсь своєї думки щодо ризиків такого рішення, яку озвучував раніше. Я досі впевнений, що одномоментне закриття звалища не вирішить екологічну ситуацію на Кулебівці, що є ризик підняття тарифів на вивезення сміття, що це в цілому є хибним для міста рішенням», — вважає він.

«Разом з тим я свідомий того, що депутати несуть відповідальність за стан справ у місті. Якщо вони наполягають на такому рішенні, то мають усвідомлювати і його наслідки. Тепер депутати мають вирішити, куди місто вивозитиме сміття та за якою ціною», — наполягає міський голова.

Уже зараз відомо, що у лобійованого підприємства ТОВ «Екологія-Україна» немає лімітів на прийняття сміття. Що можна, наприклад, возити сміття на звалище до Павлограду, але тоді у тариф будуть закладені витрати на транспортування 60 км в один бік, та 60 км – в інший.

«У діях депутатів немає логіки та економічного обґрунтування їх вчинків. Якщо з 1 травня заборонений прийом твердих побутових відходів на комунальному звалищі, то закривається комунальне підприємство, а комерційне – за 300 метрів від нього – нормально працює», — пояснює Сергій Мороз.

До того ж має бути охорона звалища на Кулебівці, але його закриття передбачає припинення фінансування. Платити у такій ситуацій приватній охоронній фірмі – значить нераціонально витрачати бюджетні кошти.

Щодо судового рішення, то міський голова пояснив, що у ньому мова йде не про закриття, а про тимчасове призупинення роботи до усунення 7 недоліків.

«П’ять із цих недоліків уже ліквідовані. І у будь-якому разі ми будемо подавати апеляцію», — наголосив він.

Разом з тим, мер підкреслив, що депутати не надали свою Програму поводження з твердими побутовими відходами, не розробили графік закриття звалище, не запропонували економічно обґрунтованих тарифів та нових реальних виконавців робіт.

«Я вважаю, що правоохоронні органи мають дати оцінку їх рішенням. А я продовжу виконувати свою роботу та покладені на мене обов’язки: я уже доручив почати виготовлення проектної документації та працювати над рекультивацією звалища», — пояснив Сергій Мороз.

«На нараді я попередив усі навчальні заклади, усі заклади медицини, що вони тепер змушені будуть платити за вивезення сміття у повному обсязі. Ми вивозили сміття комунальних закладів та стихійних смітників на комунальне звалище. Додаткові кошти з бюджету на вивезення на комерційне звалище нам ніхто не дасть. Тим більше зараз, коли має бути режим економії, коли люди всі сили кинули на фінансування армії, ми віддаємо гроші комерційній структурі та знекровлюємо свої комунальні заклади, які повинні навчати та лікувати», — підсумував міський голова.

Джерело: nmsk-segodnya.dp.ua

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post