Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Палац культури «Металург» – проблема політичної волі

Палац культури «Металург» – проблема політичної волі

28 августа 2013 0 Comments

Традиційно у Новомосковську політичні події визначаються сесіями міської ради. Зараз, у зв’язку із сезоном відпусток, пристрасті нагнітаються й у міжсесійний період.

В одному з попередніх номерів ми докладно писали про проблему, ярка зараз існує із Палацом культури «Металург». Заклад, який знаходиться у державній власності під наглядом Фонду державного майна України та на балансі «Інтрепайп НМТЗ», може змінити власників. Або перейти у власність територіальної громади, як вимагає закон і здоровий глузд, або стати власністю заводу.

Пікантності ситуації додають також чутки про продаж ВАТ «Інтрепайп НТЗ». Нещодавно одна з депутаток Дніпропетровської обласної ради на своєму сайті розмістила інформацію про те, що завод проданий росіянам. Російська компанія «Северсталь» через один з місцевих новинних сайтів спростувала цю інформацію, але, як то кажуть, осадок залишився.

Зараз навіть ті, хто для себе не вирішив остаточно, чи має Палац культури «Металург» належати громаді міста та бути відкритим для всіх і кожного, чи належати власнику, для якого культура Новомосковська не становитиме бізнес-інтересу, зрозуміли всю гостроту ситуації.

 

Офіційна позиція

На найближчій сесії Новомосковської міської ради, яка має відбутись 29 серпня, буде винесене питання про передачу Палацу культури «Металург» у комунальну власність.

Регіональне відділення Фонду держмайна України у Дніпропетровській області уже відреагувало на звернення Новомосковської міської ради з цього питання. У розпорядженні редакції є лист від вказаної установи, у якому ще раз наголошується, що Палац культури «Металург» не увійшов до статутного капіталу ВАТ «Інтрепайп Новомосковський трубний завод» та знаходиться у державній власності.

Така відповідь, доповнена реакцією Адміністрації Президента України на звернення про передачу Палацу у комунальну власність, дає надію, що справа буде вирішена на користь громади.

Згідно з відповіддю Адміністрації Президента України дане звернення спрямоване на розгляд і для вирішення до Дніпропетровської обласної державної адміністрації і при цьому залишається на контроль Адміністрації Президента.

Міський голова Сергій Мороз наголошує, що його позиція залишається незмінною та принциповою.

«Декілька поколінь наших рідних працювали на Новомосковському трубному заводі. Саме вони будували всю соціальну інфраструктуру міста, з їх та наших податків це все утримувалось і розвивалось. Уже цього достатнього, щоб діти й онуки тих, хто це будував, могли користуватись цими здобутками», – роз’яснює він.

«Саме на органи місцевого самоврядування покладений обов’язок розвитку культури. Саме ми і, в першу чергу, обрані людьми депутати, повинні розуміти всю повноту відповідальності перед громадою. Захист найбільшого в місті культурного закладу – це історичне рішення. Зараз, на найближчій сесії, депутати будуть творити історію. Тільки від них залежить, якою вона буде: спрямованою на суспільне добро чи на відстоювання інтересу одного власника», – наголосив мер Сергій Мороз.

«Після передачі Палацу у власність територіальної громади, я готовий запропонувати ВАТ «Інтерпайп НТЗ» підписати угоду Про соціальне партнерство. Таким чином, ми зможемо узгодити та закріпити принципи, що дозволять спільно використовувати Палац культури «Металург» після остаточної передачі у власність міста. Угода Про соціальне партнерство між «Інтерпайп НТЗ» та Новомосковською міськрадою може і повинна бути укладена на виконання розпоряджень губернатора про залучення бізнесу до вирішення соціальних питань», –  озвучив можливу компромісну пропозицію міський голова.

Про соціальне партнерство бізнесу та влади неодноразово говорив голова Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Соціальна відповідальність бізнесу – це світовий тренд. І сьогодні це вже й український тренд, початок якому було покладено ініціативами нашого Президента Віктора Федоровича Януковича щодо розширення можливостей державно-приватного партнерства», – вказував  Дмитро Колєсніков.

Також відомо, що у Новомосковську поки не було укладено жодної угоди Про соціальне партнерство, на відміну від інших міст області.

Наприклад, у Вільногірську у рамках угоди Про соціальне партнерство між виконавчим комітетом Вільногірської міської ради та філією «ВГМК» ПрАТ «Кримський ТИТАН» були побудовані модульні котельні, які обслуговують дитячі садки та школи.

 

Законодавча база

За умови відповідального виконання усіх нормативних актів ще з 1991 року, Палац культури «Металург» уже давно був би у власності територіальної громади Новомосковська.

Постанова Кабінету міністрів України № 311 від 5.11.1991 р. чітко визначає розмежування державного майна України між загальнодержавною та комунальною власністю.

У цій постанові до переліку майна, що відноситься до комунальної власності, були віднесені будинки і палаци  культури.

Крім того, було вказано, що розмежування майна між  власністю  областей,  міст  Києва  та Севастополя і  власністю районів,  міст обласного підпорядкування, районів міст  Києва  та  Севастополя  провадиться облвиконкомами, Київським і  Севастопольським міськвиконкомами з участю виконкомів нижчестоящих Рад народних депутатів.

На виконання постанови КМУ № 311 від 5.11.1991 р. виконком Дніпропетровської обласної ради 27.12.1991 р. прийняв рішення № 409. У переліку об’єктів, що передаються до комунальної власності міст і районів, вказаний ПК «Металург».

Новомосковська міська рада у 1999 році прийняла рішення № 63 від 30.06.1999 р. про Передачу житла та установ соціальної сфери ВАТ «НМТЗ» на баланс місцевого бюджету.

Згідно з переліком у власність міста передавались і житловий фонд, і дитячі садки, і стадіон, дитячий оздоровчий табір ім. Матросова, водно-спортивна база, фізкультурно-оздоровчий комплекс і, безумовно, Палац культури «Металург» з котельнею. Причому перелік не обмежувався цими об’єктами.

З 1999 року, як відомо, більшість об’єктів перейшла-таки до комунальної власності, але для Палацу культури «Металург» чомусь був зроблений виняток. Триступеневе нормативне обґрунтування передачі Палацу культури «Металург» до власності територіальної громади підтверджується рішенням суду з аналогічного питання.

Ще 2007 року Орлівщанська селищна рада виграла справу, за якою водно-спортивна база була передана до комунальної власності цієї місцевої ради.

Тоді у рішенні суду було вказано, що «Орлівщанська сільська рада прийняла рішення про прийняття в комунальну власність територіальної громади водно-спортивної бази та складено акт приймання-передачі між ВАТ «НМТЗ» та Орлівщанською сільською радою. Згідно якого Орлівщанська сільська рада прийняла безкоштовно в комунальну власність водно-спортивну базу від ВАТ «НМТЗ».

Безліч прикладів правозастосування та законодавчо-нормативна база однозначно підтверджують той факт, що Палац культури «Металург» має бути у комунальній власності Новомосковська.

Наприклад, законодавством України визначена кількість клубних закладів залежно від кількості населення міста. Зараз Новомосковськ не виконує цю норму майже вдвічі, навіть враховуючи глядацькі місця у Палаці культури «Металург». За умови виведення цих глядацьких місць з публічного користування, Новомосковськ втратить будь-які шанси до виконання нормативів, що забезпечують нормальне функціонування культури в місті.

По-друге, в законі України «Про культуру» чітко вказано, що не підлягають приватизації ті заклади культури, які «забезпечують державні соціальні нормативи у сфері обслуговування населення закладами культури».

Можна, безумовно, згадати про поширену думку, що у нас чудові закони, і єдина проблема в тому, що вони не виконуються. І цю проблему можна легко вирішити, реалізувавши політичну волю депутатів Новомосковської міської ради.

Зрештою, від цього виграють усі: закон буде виконаний, депутати забезпечать дотримання інтересів громади, культурна сфера міста матиме можливості для розвитку та зменшення ризиків від непередбачуваної та некерованої ситуації, а ветерани, їх діти і онуки знатимуть, що люди працювали недаремно, вкладаючи свої сили та кошти у будівництво Палацу культури «Металург».

Джерело: http://www.nmsk-segodnya.dp.ua

DSCN4656-1 DSCN4661 DSCN4664 DSCN4665

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post