Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Молодь Новомосковська пройшла шляхами історії незалежності України

Молодь Новомосковська пройшла шляхами історії незалежності України

25 января 2018 0 Comments

З нагоди свята Дня Соборності України до юнацького відділу Новомосковської Центральної міської бібліотеки завітали учні СЗШ № 15 на історичну годину «В єдності сила і міць держави». 

Майже 100 років тому, 22 січня, дві розрізнені частини однієї України, – УНР і ЗУНР, – нарешті, об’єдналися в єдину державу. На той час довгоочікуване возз’єднання було виповненням мрії чи не всіх патріотів нашої країни.

Сьогодні ж молоде покоління незалежної України має не тільки пам’ятати, якою ціною була виборена єдність, а й плекати соборність своєю країни, майбутнє якої знаходиться в їх руках. Саме на цьому наголосили запрошені гості – кандидат філологічних наук, член товариства «Просвіта», поетеса Шаповалова Емма Олексіївна та громадський діяч, член «Проствіти» – Затишняк Василь Володимирович.

  

Прониклива розповідь і спогади гостей вдало проілюстрував короткометражний фільм, за допомогою якого присутнім вдалося зануритися в події майже столітньої давності, не полишаючи стін бібліотеки.

Пам’ятні подарункові книги від поетеси отримали ті, хто проявив свою ерудицію і влучно відповів на питання міні-вікторини, яку провели бібліотекарі відділу.

  

Українська історія багата на прояви героїзму в ім’я єдності та незалежності. Який період не візьми – кожне століття дає нові імена патріотів, полеглих за ідею вільної суверенної держави.

Сто років тому до великого списку борців за визволення України увійшли й молоді воїни – студенти та гімназисти, що поклали своє життя на вівтар служіння нашій країні під час оборони Крут. В ім’я їх непереможної любові до Батьківщини українці кожного року вшановують пам’ять своїх хоробрих синів. Не змогли оминути цю дату і працівники юнацького відділу міської бібліотеки, влаштувавши для своїх читачів, учнів СЗШ № 15, годину мужності під назвою «Нас надихають подвиги героїв».

Про протистояння юних патріотів і більшовиків детально розповів місцевий краєзнавець Клюєв Едуард Сергійович, відтворивши перебіг трагічних подій, що сталися 29 січня 1918 року.

  Активну участь в обговоренні взяли й школярі, що охоче ставили питання запрошеному гостю і висували свої теорії з приводу тактики бою сторічної давнини.
Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post