Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Добровільне об’єднання територіальних громад набирає градусів.

Добровільне об’єднання територіальних громад набирає градусів.

29 марта 2017 0 Comments

Жителям міста здебільшого все одно. Вони від цього нічого не втрачають. А от мешканці району зайняли позицію оборони, ні в якому разі вони не бажають приєднуватись до Новомосковська. Про причини невдоволення жителів Новомосковського району нам розповів громадський діяч, помічник народного депутата Валентина Дідича , колишній голова Новомосковської районної державної адміністрації Ігор Гуртовий.

— Розкажіть, яка робота у напряму децентралізації проводилась у районі?
— Жителі Новомосковського району не проти децентралізації, вони просто нічого не знають про неї. З березня 2014 року екс голова Селіхов нічим не займався, жодна робота у цьому напрямку не проводилась. Розпорядженням КМУ №846 від 05.08.2015 затверджено Перспективний план формування громад Дніпропетровської області. Згідно даного Плану, на території Новомосковського району передбачалось створення 3-х громад, а саме: Перещепинської громади, Піщанської громади та Губиниської громади. Новомосковськ же планувався як окрема громада . Селища Черкаське та Гвардійське після закінчення особливого періоду (АТО) в перспективі також планувалось об’єднати в громаду.

— А які взагалі етапи децентралізації?
— Перший етап — бюджетна децентралізація, була проведена ще в 2014 році. Тобто, максимальну кількість коштів, які можна було зібрати віддали на місця, а саме: 100% земельного податку, 60% податку на доходи , акцизний та багато інших податків. Але поки тільки для міст обласного підпорядкування . Залишився другий етап – об’єднання територіальних громад. Після об’єднання громади отримують також всі податки встановлені для міст обласного підпорядкування та інші повноваження . За ці два роки райадміністрація нічого не зробила, жодної роз’яснювальної роботи не проводила. Звісно, усі села не розуміючи у чому суть питання — відмовились. І от тепер , коли Селіхова звільнили з посади, він чомусь одразу почав їздити по району (називаючи себе представником Нестеренко з питань об’єднання, й таке буває !) Та агітувати за об’єднання з Новомосковськом. Я не проти реформи, я за реформу. Переконаний, що будь-яка реформа це шлях вперед, та вона повинна мати економічне, політичне та правове обґрунтування. Також мета реформ по децентралізаціі наблизити адміністративні послуги , які надаються державою та органами місцевого самоврядування до людей . Наприклад, об’єдння Піщанки, Орлівщини, Меліоративного та Знаменівки в одну громаду повністю відповідає усім цим вимогам. А варіант, який запропонувала нелигитимна влада міста Новомосковська ламає усі вимоги реформи. Вони пропонують створити громаду площею сімдесят на дев’яносто кілометрів. Така територія навіть більша чим площа міста Києв.

— Тоді як депутати міської ради могли взагалі прийняти таке рішення?
— Як юрист , я впевнений що рішення ради є незаконним. Воно не проходило підготовку та обговорення передбачене регламентом міськради та законодавством України . Взагалі його було представлено за день до сесії. Крім того, не проведено громадських слухань, як то передбачено законом. Вони грубо порушили законодавство, зібрали лише трудові колективи переважно бюджетної сфери , а у виконкомі круглий стіл, куди були запрошені обрані невідомо за яким принципом люди і думають, що провели обговорення даного питання. У місті не зробили жодних адекватних розрахунків. Отримали команду і тепер підставляють під неї цифри і факти. Щоб було зрозуміло: Новомосковськ найбільш дотаційний . Він отримує лише 30% власних доходів, а сільські ради у свою чергу – від 40 до 100% . Крім того, жителі району не бажають, щоб за їх рахунок погашався борг за тепло комунального підприємства. Ми бачимо , що декілька мільйонів бюджетних коштів міського бюджету вже направлено на погашення заборгованості за спожитий газ «Новомосковськтеплоенерго» і це процес нескінченмй,враховуючи рівень розрахунків населення.

— Як ви бачите перспективу Новомосковська та Новомосковського району щодо об’єднання?
— Я згоден, що місту треба розвиватися, а вільних земель для цього не має. На мою думку, ідеальним варіантом було б приєднати Вільнянську і Мар’янівську сільські ради. Таке об’єднання допоможе вирішити багато актуальних питань розвитку міста , тим паче що й так досить велика територія міста відноситься до цих сільських рад. Але навіть це об’єднання , якщо на нього дадуть згоду громади цих сільських рад повинно проходити з обов’язковим врахуванням інтересів малих громад з метою їх збереження. Приєднати віддалені села — означає приректи їх на вимирання. Крім того, сільські громади близькі один одному за менталітетом. Таким чином , зберігається ідентичність села. Інший момент: у новообраній громаді буде половина депутатів від міста, а половина від сільских територій .Більшість фінансових потоків буде залишатись у місті, бо з таким розподілом відстояти інтереси сільских територій буде складно. На кожній сесії сільради у середньому розглядають від 50 до 100 земельних питань, а таких сільских рад аж 21 крім міста . Тепер поміркуйте, скільки часу будуть розглядатися тільки земельні питання. Така величезна громада вигідна хіба що тільки для Нестеренка та його оточення тим, що збільшується кількість приватних об’єктів( елеватори , тракторні бригади , ферми ітд.) для проведення закритих сесій .

Ось такою була думка Ігоря Гуртового щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Нам залишається чекати чим усе це дійство закінчиться.

 

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post