Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Електронна петиція в Новомосковську цэ проблема ……!

Електронна петиція в Новомосковську цэ проблема ……!

27 января 2017 0 Comments

28 жовтня 2015 року набув чинності Закон України 02.07.2015 р. № 577 «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції».

Уже 2017 рік, та новомосковці не мають можливості звертатись до міської влади через електронні петиції. Чому так сталося і які перспективи нас чекають? На ці питання відповів заступник міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ та підприємництва Костянтин Морозов.

– Чому так довго новомосковці чекають на електронні петиції? Невже це так проблематично?
– Головною проблемою на шляху запровадження електронних петицій був офіційний сайт міської ради. На жаль він розроблений доволі недавно, та його ресурси не дозволяють розмістити навіть елементарні речі. Наразі нам вдалося збільшити об’єм пам’яті офіційного сайту міськради. Також розроблено Положення щодо електронних петицій. Найближчим часом відповідний проект рішення буде розміщено на сайті та винесено на розгляд сесії.

– Електронні петиції будуть розмішені на сайті міськради чи на якомусь іншому сайті?
– Існують різноманітні електронні платформи, на яких вже розроблено відповідні готові технічні рішення для забезпечення виконання норм Закону України щодо електронної петиції. Доступ до цих платформ надають як на платній, так і на безоплатній основі. Було прийнято рішення обрати безкоштовний сервіс, адже сплачувати 20-30 тис грн на рік з міського бюджету просто недоцільно. Після затвердження Положення та укладення договору, наше місто буде приєднано до Єдиної системи місцевих петицій.

– Які позитивні сторони ви, як представник влади, бачите від електронних петицій?
– Електронна петиція – це одночасно і звернення громадян, і опитування громадської думки. Для того щоб петицію було розглянуто, відповідно до розробленого Положення, вона повинна набрати 200 голосів. Плюсів дуже багато: це і зріз громадської думки, це і постійний зворотній зв’язок, це і побажання людей, на яке нам необхідно оперативна реагувати. На мою думку, головна перевага петицій у тому, що не залежно від того чи набрала вона необхідну кількість голосів, її все одно буде розглянуто відповідно до ЗУ «Про звернення громадян».

Підсумовуючі Костянтин Морозов пообіцяв, що найближчім часом новомосковців зможуть користувати своїм законним правом.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post