Новомосковськ

Місто на САМАРІ

Питання щодо розміщення вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках

Питання щодо розміщення вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках

18 января 2017 0 Comments

Минулого року питання щодо розміщення вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках широко обговорювалося серед жителів нашого міста. Тому журналісти нашого видання вирішили зустрітися із заступником міського голови – начальником фінансового управління Тетяною Даковою і отримати відповіді, на хвилюючі нас питання.

– Тетяно Дмитрівно, розкажіть, будь ласка, відповідно до якого розпорядчого документа відбувається розміщення вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках?
– Право розміщувати тимчасово вільні кошти міського бюджету на вкладних (депозитних) рахунках у банках передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 6. Відповідно до Постанови, тимчасово вільні кошти місцевого бюджету – обсяг коштів місцевого бюджету, які обліковуються на рахунках загального та/або спеціального фондів на дату їх розміщення на вкладних (депозитних) рахунках і відволікання яких не призведе до втрати платоспроможності місцевого бюджету та виникнення заборгованості. Щоб було зрозуміло, це не кошти які нам у бюджеті не потрібні, це кошти які є вільними до моменту їх подальшого використання. Постанова дає нам можливість отримати додатковий прибуток. Цю перевагу ми вже використовуємо не вперше. Хочу наголосити, головною вимогою для бюджету є відсутність простроченої кредиторської заборгованості, а для банків – держава повинна володіти 75 чи більше відсотками статутного капіталу та до яких протягом останнього року Національний банк не застосовував таких заходів впливу.

– Як це відбувається у Новомосковську?
– Процедура розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів чітко визначена Постановою, відступати ні на крок ми не маємо права. Наразі розпорядженням міського голови комісію вже створено. До її складу увійшли представники фінансового управління, казначейства та депутати міськради. На минулому тижні проведено перше засідання, а 12 січня банки отримали повідомлення про проведення конкурсу. Тепер протягом п’яти днів чекаємо на пропозиції. Порядок визначення переможця схожий на проведення тендеру. У присутності членів комісії та представників банків відбувається розкриття пропозицій. Виграє той банк, який запропонував найвищу процентну ставку за вкладом (депозитом) на відповідний строк.

– Що ми отримуємо?
– Минулого року від розміщення вільних коштів міського бюджету отримано 5 млн 16 тис 100 грн. Кошти було розміщено у кінці квітня, а знято відповідно до законодавства до 20 грудня. Тобто до моменту затвердження бюджету на майбутній рік. Відсотки по депозиту є доходами того року, у якому вони були розміщені. Для того щоб їх використати, на сесії необхідно затвердити звіт по бюджету за минулий рік. Зараз ми якраз працюємо над ним, бюджетні організації здають свої звіти у казначейство та до фінуправління. Тільки після затвердження звіту на сесії ми зможемо використовувати ці кошти. Поки конкретні потреби ще не визначені, але їх дуже багато.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post